Kytica_titulMilé dámy,
každá z nás sa určite zaujíma o to, čo ju čaká v roku 2017. My však už teraz vieme, že nás čaká vzrušujúci večer pre ženy.  V poradí už III. ročník podujatia „Kytica vôní pre ženu“ opäť pamätá na skvelú zábavu pre ženy. Hviezdy nám predpovedajú fascinujúci čas s množstvom zmien a udalostí. A taký by mal byť aj náš dámsky večer plný chutí, vôní a prekvapení.
Bez ohľadu na vaše znamenia, povolania a povahy vám ponúkame skvelú dámsku jazdu, kde vás čaká ochutnávka vín, dobré jedlo, zaujímavé osobnosti so svojím príbehom, novinky v oblasti zdravia, umenia a vedy,  sprievodný hudobný program a samozrejme tombola. Kytica vôní pre ženu pohladí každú dušu.
Tešíme sa na vás 9. novembra 2017 o 16:00 hod. v historických priestoroch kaštieľa Villa Bork.

Kytica vôní pre ženu 2017

Termín: 9.11.2017 od 16:00 hod.

Miesto: Kaštieľ Villa Bork, Borčice 19

Cena na 1 osobu: 59 €

Teším sa na vás
Zuzka

durcova

Snúbenie vína a dobrého jedla – ochutnávkou lahodných vín nás opäť prevedie špičková medzinárodná degustátorka vín Ing. Edita Ďurčová DipWSET & Weinakademiker: „Slovensko nie je známa vinárska krajina, ale už dlhšie sa vezie na dobrej vlne, ktorú treba využiť.“

Edita Ďurčová vyštudovala odbor kvasná chémia a bioinžinierstvo na STU v Bratislave a medzinárodne uznávaný študijný program Diploma in Wines & Spirits (Wine & Spirit Education Trust, Londýn a Rust). Porozpráva, ako sa hodnotí víno na veľkých svetových súťažiach, predstaví spoločnosť VINALMA, s.r.o. a vlastnú produktovú líniu Editio Vinifera®.

sanitrova

Herečka Mgr. Dagmar Sanitrová – pôsobí v divadle, v dabingu, v slovenských seriáloch a filmoch: „Milujem prírodu, pohodu v srdci aj na duši.“

Dagmar Sanitrová absolvovala štúdium herectva na VŠMU v Bratislave. Jej domovskou scénou sa stalo Divadlo SNP v Martine a neskôr  divadlo Jána Palárika v Trnave (divadelné hry Višňový sad, Jánošík). Herečka je známa aj z televíznej obrazovky (Keď báčik z Chochoľova umrie, Štúrovci,  Mesto tieňov, Búrlivé víno). V dabingu prepožičala svoj príjemný hlas Jill zo seriálu Baywatch, Bonnie zo seriálu Knight rider, dabovala Kim Basinger, Julianne Moore, Cate Blanchett. Detského diváka potešila dabovaním zajačika Bennyho zo seriálu Alica v krajine zázrakov. Zaujímavou ale zároveň náročnou bola dabingová práca na životopisnom filme o Sophii Loren, v ktorom musela svoj hlas prispôsobiť herečkinej mladosti i zrelému veku.

Umelecká fotografka Mgr. Art. Kristína Schreiberová predstaví svoju umeleckú tvorbu. Angažuje sa v mnohých projektoch, je  členkou správnej rady Nadácie Krištáľové krídlo a členkou poroty Krištáľového krídla v kategórii Výtvarné umenie.

Kristína Schreiberová absolvovala VŠVU v Bratislave. Svoju tvorbu prezentovala na viacerých samostatných výstavách doma i v zahraničí – Expo Shanghai 2010, Fashion night  v New Yorku, Fashion night v Bejrúte, Slovenský kultúrny inštitút vo Viedni, Palác ministerstva zahraničných vecí v Bratislave, Bratislavský hrad, Prezidentský palác, ako aj v rámci prednášok o umení. V roku 2006 získala na medzinárodnej výstave, usporiadanej pri príležitosti 500. výročia namaľovania obrazu Mona Lisa cenu za fotografiu „Mona“. Venuje sa inscenovanej fotografii, fotografii aktu, portrétovej tvorbe a designu, ktorý prepája s fotografiou. Svojou tvorbou podporuje rôzne charitatívne projekty.

krencejova

Mgr. Stella Krenčejová – je sexological bodyworker, profesionálna tantrická masérka a zakladateľka štúdia Božská Tantra Brno, ktoré sa výhradne zameriava na tantrické  a liečivé masáže. Dotknú sa vašej duše a zavedú vás k vlastnému vnútornému zážitku.

Stella vedie sedenia pre páry i jednotlivcov, ktoré sú zamerané na intimitu a zdravú sexualitu. Je zároveň lektorkou workshopov a nadšenou propagátorkou zdravej, vedomej a radostnej sexuality.  Tantra je východná spirituálna náuka, ale nie je to náboženstvo. Sexualita a spiritualita sú v nej v rovnováhe. Tantra pracuje s našimi zmyslami, emóciami a dychom. Keď opustíme zažité stereotypy, potom môže  univerzálna energia cez nás prúdiť ako rieka. Naše srdce sa otvorí a my sa cítime šťastní, v bezpečí a hlboko milovaní. V tomto stave sa cítime silní, sebavedomí a živí.

ovsiakova

Veselá a optimistická dáma Sylvia Ovšiaková pracuje ako sales – marketing director  Rádia WOW:  „Rada prijímam nové výzvy, moja práca je môj koníček.“

Pracovné nasadenie Sylvie Ovšiakovej je veľmi intenzívne a rôznorodé. Popri aktivitách v rádiu sa venuje aj realitnému trhu. Vo svojej práci úspešne zúročila skúsenosti zo svojho dvojročného pobytu na Kanárskych ostrovoch, kde prevádzkovala kaviareň. Hovorí plynule španielsky a anglicky. Svoje talent zhodnocuje aj na obrazovke, baví ju komparzovanie a hranie v televíziách JOJ, Markíza, RTVS.

hronska

Oblastná manažérka spoločnosti RAYPATH Ecoclean Věra Hronská predstaví zaujímavé produkty, ktoré vďaka Raypath Nano Silver Technology zjednodušujú každodennú starostlivosť o domácnosť.

Poslaním pani Hronskej je posúvať užitočné rady do každej domácnosti tak, aby sme sa správali ekologicky a zároveň chránili zdravie celej rodiny – rýchlym, jednoduchým, šetrným spôsobom údržby všetkých povrchov bez použitia chemických čistiacich prostriedkov. Zistíme, ako sa upratuje efektívne a s radosťou. Ušetrený čas tak môžeme venovať zmysluplnejším činnostiam.

Slobodnikova

Pozvanie prijala aj doc. MUDr. Jana Slobodníková, CSc., ktorá je vedúcou  Katedry laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve a verejného zdravotníctva na Fakulte zdravotníctva Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne a predsedníčkou  Sekcie mamárnej diagnostiky Slovenskej rádiologickej spoločnosti.

Pani doktorka Jana Slobodníková zároveň pôsobí ako lekár a odborný zástupca Rádiologickej kliniky Trenčín. Angažuje sa na odborných konferenciách na Slovensku aj v zahraničí, má bohatú publikačnú činnosť. Jej práca reprezentuje odbor zdravotníctva, ktorý je pre ženy veľmi dôležitý a informácií z „prvej ruky“ o sonografii a mamografickom vyšetrení prsníkov nikdy nie je dosť. Milé dámy, prsia sú dar. Tak im venujme pozornosť, ktorú si zaslúžia.

cukriky

Podľa istej štúdie môže lekárska starostlivosť ovplyvniť zdravie človeka len na 10% a preto sa podpora zdravia a zdravého životného štýlu stáva dôležitou disciplínou aj nášho podujatia. Zdenka Boorová vyštudovala cestovný ruch, istý čas pracovala v zahraničí a zaujíma sa o gastronómiu. Predstaví prírodné produkty, ktoré sú v súlade so zdravým životným štýlom. Harmonizujú telo aj dušu. Sú ideálnou voľbou pre každého, kto chce žiť plnohodnotný a spokojný život.

Sušené ovocné cukríky zo slovenskej produkcie sú výbornou  zdravou alternatívou sladkostí pre deti i dospelých. Sú vyrobené z ovocia, ktoré pochádza zo záhrad z oblasti Myjavy. Čisté sušené ovocie sa spracováva bez pridania konzervačných látok. „Spoločnosť Ramissio mi ukázala cestu, ako sa starať o svoje telo, počúvať ho a sledovať ho“. Jej unikátne prírodné produkty už od roku 2012 prinášajú krásu a zdravie. Sú výsledkom jedinečných postupov a receptúr starovekých liečiteľov a sú neustále inovované. Pri ich výrobe sa sleduje najvyššia kvalita spracovania surovín, aby sa zachovala čo najvyššia účinnosť zdraviu prospešných látok umožňujúcich viditeľné zlepšenie života pri zachovaní vzácnych živín bez pridania chemických konzervantov.

matejcikova

Empatická dáma Bc. Alena Matejičková je manažérkou novootvoreného Wellness hotela Panorama **** . Alenka sa intenzívne zaujíma aj o zdravý životný štýl a  predstaví inovatívne produkty spoločnosti WINALITE Slovensko.

Hotel Panorama ponúka vysoký štandard ubytovania v elegantných a moderne zariadených izbách s balkónom.  Nachádza sa v srdci Trenčianskych Teplíc a disponuje výhľadom na okolie jedného z najkrajších kúpeľných miest na Slovensku. Výrobky od spoločnosti WINALITE sú 100 % ekologicky odbúrateľné, všetky zložky použité v produkte sa prirodzene rozkladajú spôsobom, ktorý nezaťažuje životné prostredie. V dnešnom uponáhľanom svete dodávajú ženám každý deň pocit zdravia a komfortu. Alena Matejičková je „posol dobrých správ“. Pomáha učiť ženy uvedomovať si, že každá má svoje zdravie vo vlastných rukách. Ako ho dokážeme priaznivo ovplyvniť sa dozviete priamo od nej.

Z minulých ročníkov vyberáme:

Gastronomické umenie kaštieľa Villa Bork

kytica-voni-bork-213x213Historický kaštieľ VillaBork sa nachádza v obci Borčice na Považí (dostupnosť z Trenčína len 15 minút autom). Bol vo vlastníctve viacerých zemianskych šľachtických rodín, ako boli Borčickí, Ugronovičskí alebo Sipeky. Pred rokom 1814 bol kaštieľ v drevený, na kamenných základoch (vybudovaný pravdepodobne niekedy v 17. storočí).

Po rozsiahlej rekonštrukcii v roku 1830 kaštieľ nadobudol súčasnú podobu. Odolal dvom požiarom a poslednú úpravu v duchu doznievajúcich neo-slohov zrealizoval posledný majiteľ šľachtického rodu Sipeky v roku 1915. Ku kaštieľu patrí aj rozsiahly park s listnatými a ihličnatými stromami.

PaedDr. Katka Slatinská – dekoratívna a úžitková keramika, Ateliér Keralaka, Limbach

slatinska„Práca s hlinou mi umožňuje zhmotniť vnútorné pocity a prežívania a preniesť ich do užitočnosti a dekoratívnosti vytvorených výrobkov či diel. Hlina je pre mňa kontakt s prírodou, jej formou a tvarom, poskytuje mi priestor na vyjadrenie intimity vnútorných myšlienok. Vyšším zmyslom naplnenia mojej práce pocitom spokojnosti bude radosť z okrášlenia vašich priestorov, potešenia vašich očí a uspokojenia vašich predstáv či už v rovine duchovného vnímania či praktického využitia.

Keramike sa v rámci vlastnej tvorby venujem od roku 2004 – inšpiruje ma dotváranie interiérov dekoratívnou aj úžitkovou keramikou kombinovanou rôznymi druhmi materiálov. Vzdelanie a skúsenosti zbieram ako samostatnou prácou, tak aj prostredníctvom odborného vedenia v keramickom štúdiu Jarmily Tyrnerovej.“

slatinska-02

Očarujúce šperky PIERRE LANG „Sweet DREAMS from Vienna with LOVE“ predstaví pani Ivanka Sukupová

kytica-sukupovaŠperky Pierre Lang z dielní viedenských dizajnérov sú synonymom kvality, jedinečnosti a aktuálnosti, vystihujú krásu a individualitu ženy, ktorá ho nosí. Sotva nájdete iný moderný produkt s takým vysokým podielom remeselníckeho umenia (80 % ručnej práce, na zhotovenie 1 ks šperku je nutné vykonať minimálne 45 pracovných operácií). Pierre Lang je životný štýl, ktorý zaväzuje každú sebavedomú ženu k starostlivosti o svoj zovňajšok.

Jazykovú školu CHARLOT predstaví jej manažérka Ing. Ivona Tarbajovská.

charlot-logoCHARLOT je jazyková škola, ktorá ponúka štúdium cudzích jazykov s dôrazom na výučbu anglického jazyka Callanovou metódou.

Originálna Callanova metóda sa zakladá na neustálom opakovaní a rozprávaní bez zbytočného premýšlania. Ďalšou nemenej podstatnou zložkou štúdia Callanovou metódou sú pohotové odpovede na otázky kladené lektorom. Študent je nútený rozprávať čo najviac, celými vetami, čím sa prirodzenou cestou, rovnako ako u malých detí učiacich sa jazyk, začne orientovať v gramatike a postupným tréningom sa odnaučí nutkaniu prekladať si vety do rodnej reči a anglická konverzácia sa rýchlo zautomatizuje.

Mladá vedkyňa Mgr. Michaela Musilová, PhD., podpredsedníčka Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity predstaví svoju „misiu na Mars“.

Michaela-Musilova(SOSASlovak Organization for Space Activities)

„Stále snívame a snažíme sa ďalej …“

Michaela Musilová je charizmatická mladá dáma, ktorá absolvovala niekoľko prestížnych škôl. Maturovala v Ríme na francúzskom lýceu. Absolvovala štúdium planetárnych vied na University College v Londýne. Získala štipendium na prestížnom California Institute of Technology v USA. Podarilo sa jej pracovať pre NASA a iné vesmírne agentúry. Doktorandské štúdium absolvovala na University of Bristol (UK).V roku 2014 sa ako člen posádky „marsonautov“ zúčastnila simulovanej misie v Mars Desert Research Station na púšti v USA. Jej vedeckým smerom je astrobiológia so zameraním na extrémofily – organizmy žijúce v extrémnych podmienkach. Minulý rok sa vrátila napriek ponukám z NASA späť na Slovensko, aby tu pomohla ďalej rozvinúť vesmírny výskum.

Do sveta vôní vás uvedie Mgr. Dáša Miščíková, teamový manažér spoločnosti LR HEALTH & BEAUTY

kytica-miscikovaCoco Chanell: ,, Žena bez parfumu nemá budúcnosť“

 

Milé dámy, pripravená je pre vás nová iskrivá kolekcia vôní s originálnymi kryštálmi Swaroski, ktoré stelesňujú hneď viacero aspektov života ženy – emóciu, čistotu a dynamiku.

Marchallé sa snaží o zachovanie a zvýraznenie ženskej krásy prostredníctvom jemných línií podčiarkujúcich nežnosť a krehkosť ženy.

marchalleHodvábny svet Marchallé predstaví výtvarníčka PhDr. Elena Ruta, ktorá citlivo spája energiu hodvábu s jedinečnou energiou svojho vnútorného sveta plného symbolov, víl, elfov, malých škriatkov a prírodných bytostí. Hodvábny svet Marchallé je typický luxusnou mäkkosťou a lesklou krásou hodvábu v symbióze s jedinečnou ručne prevedenou maľbou.

„Svojou dvadsaťročnou praxou som sa utvrdila, že fyzioterapia je jedným z najkrajších povolaní, ktoré dokáže svojou liečbou urobiť človeka nesmierne šťastným.“

fyziotnMgr Andrea Chrenková z pracoviska Fyzioterapia & Rehab Walking Trenčín predstaví unikátnu metódu SM-systém, ktorá sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Rehab Walking je technika vytvorená zo základov Nordic Wolking-u slúžiaca k regenerácií, liečbe kĺbov, chrbtice, končatín, slúži na urdržiavanie kadiovaskulárneho systému v kondícii. Dodajte telu maximum …

Termín: 9.11.2017 od 16:00 hod.

Miesto: Kaštieľ Villa Bork, Borčice 19

Cena na 1 osobu: 59 €

Teším sa na vás
Zuzka

[masterslider_pb alias=“kytica2016″]